niedziela, 1 marca 2009

Podsumowanie styczeń – luty

Ponieważ w miesiącu styczeń nie zrobiłem podsumowania, więc teraz opiszę co się działo na blogu w przeciągu ostatnich 2 miesięcy. Dlaczego to robię i jaki jest sens tworzenia takiego podsumowania ? Są głównie dwa powody. Pierwszy to wewnętrzne linkowanie. Roboty wyszukiwarek skaczą z linka na link i przesyłają algorytmom wyszukiwarek dane, które mogą decydować (ale nie muszą) o pozycji strony / podstrony w wynikach. Takie działania wspomagają jednoznacznie indeksację strony (zdobywaniu SITE). Kolejnym drugim powodem, jest nawigacja, dzięki której użytkownicy mogą szybciej i łatwiej znaleźć interesujący artykuł. Takie podsumowanie możemy porównywać do częściowej mapy strony, z tą różnicą że sama mapa jest tylko zbiorem odnośników do poszczególnych podstron, natomiast podsumowanie zawiera skrócony opis poszczególnych podstron.

Zatem zaczynamy, co się działo na blogu przez te ostatnie dwa miesiące ?

Luty :

Opowiadania erotyczne – nowa strona – przekazałem informacje o powstaniu nowej strony, która w założeniu ma być dochodowa. Dochód ten będzie generowany dzięki autorskim artykułom, w miarę treściwych, aby wyszukiwarki mogły wyłapać jak najwięcej fraz niezbędnych przy long tail. Krótko mówiąc jest to pozycjonowanie, bez pozycjonowania, gdyż wyszukiwarki same wyłapują frazy, których nie znalazły się w anchortextach.

Darmowa reklama w Internecie – tytuł sam mówi za siebie. Artykuł opisuje jak i gdzie się można reklamować, bez ponoszenia kosztów własnych. Jedynym kosztem jest wkład własny liczony jako ilość wykonanej pracy.


Pracuj nad sobą, sukces sam nie przyjdzie do Ciebie
– poddałeś się i twierdzisz, że w Internecie nie da się zarobić ? Przeczytaj więc może pierw ten artykuł i zastanów się jeszcze raz nad swoją decyzją.

Wyróżnienie EIOBA – wreszcie jeden z moich artykułów otrzymał nagrodę. Warto więc było się tym pochwalić, tym bardziej, że takie wydarzenia nie są codziennością.

Kobieta za kierownicą – trochę z humorem podejście do kobiet kierowców, a tak naprawdę artykuł opisuje co i jak zrobić, aby blogi z filmami prosto z YouTube, chciały się pozycjonować w wyszukiwarkach internetowych.

Pozycjonowanie e-weblinkiem – mity i fakty o pozycjonowaniu Long Tail za pośrednictwem rotacyjnych systemów wymiany linków. Nie daj się zwieść pozorom, gdyż możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc, jeśli weźmiemy pod lupę dłuższy okres czasu.

Ciekawe przepisy kulinarne – zgłodniałem , co by tu dziś można było ugotować ? Artykuł promujący ebooka Gotowanie jest proste.

Jak zarobić milion ? – no właśnie jak zarobić ten milion, przecież to kupa kasy. Kolejny artykuł promocyjny ebooka Od zera do milionera. Poznaj ścieżki sukcesu, jakimi podążali najbogatsi ludzie tego świata.

Gwiazdy nago - o internetowej nagości Naszych ulubionych aktorek i piosenkarek. Jak tą słabość użytkowników można wykorzystać do zarobienia pieniędzy ? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Bądź gotów na porażkę – zarabianie przez Internet, to nie zawsze same sukcesy. Czasami projekt, z którego liczyliśmy na wysoki dochód, daje w łeb. Z takimi sytuacjami trzeba się liczyć. To nie my decydujemy czy coś się sprzeda, lecz internauci.

Styczeń :

Strona firmowa Twoją wizytówką – wielu polskich przedsiębiorców nie docenia siły Internetu. No ale cóż, to ich strata i ich pieniądze, które mogły być, a nie zostały zarobione.

Jak to zrobić ? – masz chwilowy brak pomysłu na kolejną stronę ? Więc napisz poradnik z serii jak to zrobić ?

Jak grać na gpw – mógłbym powiedzieć, że artykuł jest o tym jak grać na Giełdzie Papierów Wartościowych, ale bym skłamał. Tak naprawdę post zachęca do zakupu ebooka, w którym znajdziemy odpowiedź na tytułowe zapytanie.

Darmowe ebooki – darmo ekonomia z punktu widzenia użytkownika.

Świniobicie – poczuj te wiejskie klimaty, jakie towarzyszą obrządkowi świniobicia. Jest to jeden z najczęściej czytanych i najlepiej ocenianych artykułów na inny-blog.blogspot.com

Artykuły sponsorowane – czyli jak reklamować swoją stronę za pośrednictwem portali, na których możemy zamieszczać swoje autorskie artykuły.

Poczta Polska gubi przesyłki – ach ten Nasz polski monopolista, nie dość że się ceni, to jeszcze nie wykonuje zleceń rzetelnie. Zobacz dlaczego niektóre przesyłki bardziej opłaca się zlecić kurierowi.

Droga do sukcesu – choć droga ta jest wyboista i kręta, to na jej końcu czeka Nas ciężko wypracowana nagroda. Artykuł promuje ebooka 46 zasad zdrowego rozsądku.

Temat na artykuł – nie masz dziś pomysłów, o czym mógłbyś napisać. Ja też tak nieraz miewam. Zobacz jak ja radzę sobie z tym problemem, może i Tobie te rozwiązania również pomogą.

Dzień babci i dziadka – czy pamiętasz, że taki dzień istnieje ? Bo ja tak. W ten właśnie dzień powinniśmy złożyć wizytę mamom Naszej mamy i taty, oraz tatą Naszego taty i mamy.

Jak pisać pracę dyplomową ? – sam przechodziłem przez ten proces trzykrotnie i trzykrotnie broniłem się przed komisją egzaminacyjną. Choć ja pisałem swoje prace dyplomowe, bez takich pomocy jak książka o tym jak pisać pracę dyplomową, to Ty drogi użytkowniku masz dziś ułatwione zadanie, ponieważ pojawił się ebook, który zawiera na temat pisania prac dyplomowych wszystkie wskazówki.

Zmniejszamy obciążenie serwera – kiedy Twój hostingodawca straszy Cię, że zablokuje Ci konto, ponieważ zużywasz za dużo zasobów serwera wirtualnego, trzeba wtedy poczynić jakieś przedsięwzięcia, aby uchronić się przed przykrym incydentem. W artykule znajdziesz kilka porad i gotowych rozwiązań o tym co należy zrobić, aby zastraszające komunikaty przestały do Nas napływać.

Seks poradniki – kto z Nas nie lubi seksu ? Ja uwielbiam się nim rozkoszować. Zobacz jakie mamy poradniki na polskim rynku, które pozwolą Ci urozmaicić Twoje życie seksualne.

Szybka i efektywna nauka – możesz się uczyć szybko i efektywnie. W artykule opisałem, że książka nie koniecznie jest najlepszym nauczycielem. Niektóre kursy lepiej się sprawują, gdy mamy je w wersji wideo.

Free economics – rozdawanie czegoś za darmo, nie oznacza, że nie możemy na tym zarobić. Przeczytaj artykuł, a będziesz wiedział, skąd czerpać dochód, gdy w grę wchodzi darmo ekonomia.

Wreszcie weekend – czas odpocząć i zaczerpnąć sił na kolejny tydzień.

Hosting i zasoby CPU – nim zdecydujesz się na zakup nowego serwera, uzyskaj na temat danej usługi więcej informacji. Nie zawsze serwer wirtualny, który w ofercie wygląda atrakcyjnie, atrakcyjny jest.

Programy do pozycjonowania – pozycjonowanie to żmudne i czasochłonne zajęcie. Niekiedy trzeba sobie pomagać, korzystając z odpowiedniego oprogramowania, który pozwoli zaoszczędzić Nam czas i pieniądze.

Chujowe pozycjonowanie – ach Ci Nasi internauci. Czasami słowa kluczowe znalezione podczas analizy, zaskakują Nas lecz z drugiej strony na takich dziwacznych zapytaniach możemy zyskać dodatkowe wejścia.

Własny katalog stron cz.2 – o tym jak założyć własny i efektywny katalog artykułów Presell Page.

Oryginalny prezent – poszukujesz jakiegoś ciekawego prezentu dla bliskiej Ci osoby, z okazji jej święta. Skorzystaj z poradnika Sztuka dawania prezentów.

Jak pisać opowiadania erotyczne ? – niektórzy autorzy tekstów erotycznych chyba zapomnieli co to jest seks, bądź nigdy nie mieli z nim styczności. Zobacz jakich błędów nie należy popełniać, pisząc opowiadanie erotyczne.

Porządki – czy w Twoim pokoju jest ład i porządek ? Jeśli nie to chyba najwyższy czas, aby coś z tym zrobić.

Systemy bukmacherskie – czasem lubię grać u bukmachera dla rozrywki. Jednak za każdym razem mam ustaloną kwotę jaką mogę wygrać, lub przegrać. Nie warto kusić lodu, a tym bardziej próbować się odegrać, bukmacherzy i kasyna tylko na to czekają. Zamiast tego lepiej jest zasięgnąć sprawdzonych porad.

LongTail – jak to się robi ? – o tym jak niektórzy pozycjonują na długi ogon. Choć ja wolę zdobywać frazy za pomocą długich, treściwych i przydatnych artykułów, to niektórzy wręcz odwrotnie. Opisywane sposoby tak naprawdę, są skuteczne, ale na krótszą metę i mają zastosowanie tylko i wyłącznie przy stronach z dłuższym stażem i dobrym podlinkowaniem.

I to by było na tyle ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz