poniedziałek, 23 lutego 2009

Darmowa reklama w Internecie

Każdy webmaster marzy o dużym współczynniku wejść na swoją stronę i nic w tym dziwnego, gdyż odwiedziny można zamienić na pieniądze, wyświetlając reklamy z programów partnerskich. Dlatego też, większość właścicieli stron skupia się na wyszukiwarkach. Jednak same wyszukiwarki to nie cały Internet, zaś pozycjonowanie w nich jest zwykle kosztowne i czasochłonne.

Dzisiaj skupię się na tym, jak wypromować Nasz serwis bez udziału wyszukiwarek. Myślę, że niektóre z nich mogą być Tobie pomocne.

Za granicą bardzo popularną formą promocji strony jest serwis YouTube. U Nas też można zauważyć ten trend, ale w mniejszym znaczeniu. Jak się do tego zabrać ? Sprawdźmy czy gdzieś nie mamy czasem ciekawych, śmiesznych lub kontrowersyjnych filmów własnego autorstwa. Jeśli nie mamy to może już czas nauczyć się tworzyć animacje we Flashu. Co robimy z takim materiałem filmowym ? Obrabiamy, a mianowicie wrzucamy do niego adres Naszej strony zawarty w stronie tytułowej filmu, na jego zakończeniu lub (albo oraz) adres ze zmniejszoną czcionką, w trakcie jego trwania. Jeśli film będzie dobry, to na pewno zdobędzie popularność. Filmy z YouTube są wyświetlane na wielu serwisach, więc dzięki temu zyskujemy reklamę z globalnym zasięgiem.

Inna forma reklamy, o której wspominałem już we wcześniejszych postach, to uczestnictwo w internetowych społecznościach dziennikarskich. Polega to na tym, że piszemy artykuły, które w stopkach zawierają tekstową reklamę Naszej witryny. Obecnie najlepszym tego typu serwisem, jaki udało mi się znaleźć jest EIOBA. Jeżeli napiszemy dobry artykuł, to jest duże prawdopodobieństwo, że będą go czytali użytkownicy wykopu. O tym jak duży traffic pomoże Nam zdobyć wykop, już chyba nie muszę wspominać.

Jeśli mamy zdolności muzyczne i jakiś sprzęt do komponowania i odtwarzania muzyki, to możemy pokusić się o stworzenie własnego dzieła i skompresowanie go do formatu mp3. Muzyka ta powinna zawierać na początku, końcu lub w trakcie (o ile to ma sens) słowną informację o adresie Naszej strony. Taki utwór po obróbkach i wykończeniu zamieszczamy na wrzucie. Starajmy się w tym przypadku zamieścić jak najwięcej meta tagów, aby Nasz utwór można było łatwo znaleźć w licznych wyszukiwarkach mp3, które swe wyniki generują na podstawie zapytań do wrzuty.

Powyżej opisane metody promocji stron, co prawda wymagają od Nas dużego nakładu pracy, jednak należy zwrócić uwagę na to, że raz stworzona i wkomponowana reklama, będzie Nam służyła przez lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz