poniedziałek, 19 stycznia 2009

Droga do sukcesu

Kto z Nas nie marzy o sukcesie, sławie, wielkich pieniądzach ? Chyba tylko nieliczni. Jednak droga do sukcesu często jest kręta i wyboista. Aby go osiągnąć, musimy pokonać wiele niedogonień i przeszkód.

Osobiście uważam, że kluczem do sukcesu nie jest ciężka i niewolnicza praca, ale pomysły i umiejętność ich realizowania. Co z tego, że Naszą głowę zaprząta wiele interesujących pomysłów na swój własny sukces, jeśli ich nigdy nie zrealizujemy. Często słyszę odpowiedzi, że nie potrafię, nie wiem jak, to za trudne. Jeśli ja czegoś nie potrafię, a jest mi to niezbędne, to jest to sygnał, że trzeba się czegoś douczyć. W końcu nie od razu Rzym zbudowano.

Ucząc się i realizując nowe wyuczone zdolności, zdobywamy doświadczenie, które jest niezbędne w osiąganiu sukcesu. W trakcie nauki popełniamy wiele błędów, ale to właśnie one są najlepszym nauczycielem człowieka. To dzięki ich eliminacji stajemy się coraz doskonalsi.

Jak sam widzisz, by coś zdobyć, trzeba mieć na dany temat wiedzę, oraz umiejętność jej wykorzystania. Mimo, że piszę tu o sukcesie i sposobie jego osiągania, to trochę Cię teraz zaskoczę, gdyż – nie istnieje jedyna droga, ani jedyna zasada osiągania sukcesu. Znajdą się osoby, które posiadają ogromną wiedzę, ale sukcesu nigdy nie osiągną i będę też osoby, które wiedzy nie posiadają, ale za to potrafią umiejętnie wykorzystać czyjąś wiedzę. Tak też jest dokładnie w Naszej pracy. Jak myślisz, kto ma najwięcej korzyści z pracy jaką wykonasz, Ty czy pracodawca ? Kto jest tutaj zwycięzcą i kto odniósł sukces ? W większości przypadków osobą sukcesu jest pracodawca, chyba że za sukces możemy uznać fakt, że mamy wymarzoną pracę.

Dla tych, którzy poważnie myślą o drodze do sukcesu, proponuję zapoznać się z bardzo dobrym poradnikiem 46 zasad zdrowego rozsądku, który przedstawia wszelkie tajemnice, które decydują o Naszym zwycięstwie bądź porażce.

droga do sukcesu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz