piątek, 2 stycznia 2009

LongTail – jak to się robi ?

Świadomość internautów z upływem czasu jest coraz większa. Dlatego też zamiast wpisywać do wyszukiwarek proste frazy np. „masturbacja blog”, wielu użytkowników coraz częściej formułuje bardziej precyzyjne sformułowania, takie jak „blog metody masturbacji”, „blog techniki masturbacji”, „blog o masturbacji”, „masturbacja techniki” itd.

W związku z powyższą sytuacją, wprowadzono pozycjonowanie, które SEM (marketing w wyszukiwarkach internetowych) określa jako Long Tail

Co nam daje pozycjonowanie na LongTail ?

- dodatkowe wejścia na stronę
- użytkownicy łatwiej mogą znaleźć Naszą stronę w wyszukiwarkach, poprzez bardziej sprecyzowane zapytanie.

Jak przygotować frazy do pozycjonowania LongTail ?

Aby w ogóle móc mówić o pozycjonowaniu na długi ogon (LongTail), musimy posiadać grupę fraz, jakie użytkownicy wpisują, bądź mogą wpisywać do wyszukiwarki. Tworzenie takich haseł odbywa się zwykle na podstawie dwóch narzędzi :

-> statystyki stron
masturbacja statystyki
- Narzędzie propozycji słów kluczowych Google
masturbacja narzędzia


Posiadając informację na temat słów kluczowych, możemy przystąpić do pozycjonowania.

Jak się do tego zabrać ?

Tak jak w pozycjonowaniu na główne frazy, tak samo i na LongTail nie ma jednoznacznej drogi pozycjonowania. Jednak najczęściej stosowaną techniką LongTail, jest pozycjonowanie za pośrednictwem systemów wymiany linków. Do najpopularniejszych systemów należą :
-> e-weblink, jest najmocniejszym na rynku systemem linków rotacyjnych.
-> gotlink, młody system linków rotacyjnych, aczkolwiek całkiem skuteczny i opatrzony wieloma przydatnymi wspomagaczami linków (kategorie, otaczanie tekstem, multilinki). Według mnie jest to jeden z najlepiej przygotowanych systemów do pozycjonowania LongTail.
-> sonet, również rotacyjny. Niestety nie testowałem, więc nie będę tutaj go opisywał.
-> linkme, system linków stałych. Bardzo skuteczny dla stron ELITE (szczegóły w na stronie LinkMe). Linki wyświetlane są w postaci boksów reklamowych.
-> linkporn, tjw. tyle, że dla stron o tematyce porno.
-> elitelink, młody ale coraz bardziej popularny system linków stałych i rotacyjnych. Skuteczność systemu jest na przyzwoitym poziomie. Wyświetlane linki, można otoczyć tekstem.
-> seodopalacz, zupełnie odmienny system wymiany linków. Jego istotną cechą jest tworzenie artykułów na pseudo presell page. System jest bardzo skuteczny, jednak wymaga nieco własnego wkładu, aby móc nim pozycjonować.

Uwagi końcowe :

Jeśli zdecydujesz się na pozycjonowanie LongTail, to aby podnieść jego skuteczność, nie sugeruj się tylko i wyłącznie stroną główną serwisu. Warto użyć tej metody również na podstrony.

Dodatkowe informacje o pozycjonowaniu znajdziesz w artykułach :
-> Jak zarobić pieniądze
-> Strona do linkowania
-> Jak szybko zaindeksować stronę ?
-> Zarabianie na blogu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz