niedziela, 4 stycznia 2009

Jak pisać opowiadania erotyczne ?

Dziś postaram się napisać jak pisać dobre opowiadania erotyczne, które będą nie tylko sztuką, ale także wprowadzą czytelnika w stan podniecenia. Mimo, że w Google znajdziemy wiele stron z opowiadaniami erotycznymi, to nie każda z nich posiada dobre teksty. Pierwszą zasadą jaką powinno się przestrzegać to brak wulgaryzmów, które są w wielu opowiadaniach nadużywane. Nie stosujmy ich ! Zamiast nazywać pewne części ciała nieprzyzwoitymi słowami, użyjmy czegoś bardziej subtelnego. Słowa członek, penis, wagina, pochwa, cipka, cipeczka będą na pewno odpowiednie i każdy będzie dokładnie wiedział o co chodzi.

Zatem do rzeczy, od czego powinniśmy zacząć ? Na początku wyobraźmy sobie scenerię, opiszmy to co znajduje się wokół, uzupełniając treść o słowa, które podkręcą całą sytuację. Poniżej podaję przykład :

„Wyobraź sobie sypialnię, w której jesteśmy sami. W pokoju panuje przyjemna atmosfera, całe pomieszczenie oświetlane jest bijącymi promieniami świec , jest cicho i spokojnie. Łóżko zostało wyścielone delikatną i miękką pościelą, przyjemną w dotyku …”

Kiedy mamy już opisaną scenerię zdarzenia, możemy przystąpić do opisania postaci (aktorów), wraz z ich stanami emocjonalnymi :

„Stoimy naprzeciw siebie, jesteś taka śliczna, delikatna i subtelna. Już sam widok wywołuje u mnie myśl – chcę się z Tobą kochać; i wiem, że Ty też tego pragniesz …”

Następnie opisujemy zdarzenie gry wstępnej :

„Zbliżam się do Ciebie, całuję Twe delikatne usta, masuję plecy, przesuwając swe dłonie po woli w dół. Kiedy już me ręce są na Twojej pupie, wsuwam swe dłonie pod koszulę. Czuję, że nie masz pod nią majteczek, to lubię. Wyczuwam w sobie napięcie i już nie mogę się doczekać tej magicznej chwili. Jednak wiem, że to jeszcze nie jest ten moment. Masuję twe pośladki, po chwili przesuwam dłonie ku górze, pieszczę Twe nagie plecy, następnie okolice pępka. Całuję Twą szyję, jednocześnie ściągając z Ciebie błękitną koszulę. Gdy widzę Twe nagie ciało, czuję jak płonę … ”

Kolejnym etapem po grze wstępnej będzie opisanie stosunku płciowego. Ten moment jest najważniejszy, więc poruszmy tutaj maksimum wyobraźni, opiszmy dokładne ruchy, stany emocjonalne, moc przyjemności. Nie wahajmy się używać słowa kocham i dialogów szeptanych do uszka. Opiszmy pozycje seksualne, posłużmy się zmysłami dotyku, węchu i smaku. Piszmy tak, aby wzbudzić w czytelniku pragnienia, by poczuł podniecenie. Jeśli nie bardzo rozumiesz o czym chcę Ci powiedzieć, to zapoznaj się z opowiadaniem sztuka kochania, który jest przepełniony erotycznymi scenami w formie pisanej.

Jeżeli zastosujesz się do powyższych porad, to gwarantuję, że Twój tekst będzie wyjątkowy i sprawi że czytelnik przeczyta go od początku do końca. Odbiorca będzie chciał poznać kolejny tok zdarzeń.

Na początku pisałem, aby nie używać wulgaryzmów. O ile niektórych facetów mogą one kręcić, to na pewno będą niechętnie widziane przez społeczności płci pięknej.

Jako uzupełnienie tego artykułu, proponuję również przeczytać post strona z filmami erotycznymi.

2 komentarze:

  1. nie zgodze sie. opowiadania sa jak filmy. nie musz asie trzymac schematu aby byly dobre. do tego potrzebny jest dobry rezyser i dobry scenariusz. jak tworcy sa do bani to i najlepszy schemat nie pomoze

    OdpowiedzUsuń
  2. Naszym zdaniem konieczny jest talent.:))

    OdpowiedzUsuń