piątek, 16 stycznia 2009

Dzień babci i dziadka

Mamy styczeń i warto pamiętać, że w tym miesiącu Nasze Babcie i Dziadkowie obchodzą swoje święto. Zatem odwiedźmy ich, złóżmy życzenia, kwiaty, bombonierki lub inny prezent. Jeśli natomiast nie mamy pomysłu na ciekawy podarunek, to odwiedziny i ciepłe życzenia w zupełności wystarczą.

Niech Nasze Babcie i Dziadkowie wiedzą, że pamiętamy o nich. Na pewno będzie to dla Nich miła niespodzianka. Bo tak samo jak Nasza mama Nas wychowywała, tak samo Babcia i Dziadek jej w tym pomagali. Czy pamiętasz może jeszcze czasy, kto Cię rozpieszczał jak miałeś (miałaś) te kilka latek ? Tak dokładnie, rozpieszczali Cię Babcie i Dziadkowie, byłeś (byłaś) dla nich oczkiem w głowie. Kto zawsze stawał w Twojej obronie, gdy co nabroiłeś (nabroiłaś), no kto ? Czyżby nie Babcia i Dziadek. Warto o takich rzeczach pamiętać i za te wszystkie dobrodziejstwa jakoś się odwdzięczyć.

Ostatnio będąc w hipermarkecie TESCO, zobaczyłem wielkie reklamy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Marketing robi już ze wszystkiego komercję. Jeszcze trochę i każde imieniny będą skomercjalizowane. Takie posunięcia z jednej strony psują urok tego święta, jednak z drugiej przypominają, że takie święto istnieje. Dodatkowym plusem wpływu marketingu jest również to, że bez problemu możemy znaleźć prezent dla Naszych Babć i Dziadków, gdyż te zostały wyraźnie oznaczone reklamą. Jeśli jednak nie chcemy, bądź nie możemy wydać tych kilkudziesięciu złotych na bombonierkę, to może warto odwiedzić kwiaciarnię i kupić różę za 2 złote. Co prawda prezent nie zastąpi Naszej obecności, ale na pewno ją urozmaici, zaś kwiatek w wazonie, będzie przypominał Babci, że w ten Dzień u Niej byliśmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz