czwartek, 8 stycznia 2009

Programy do pozycjonowania

Pozycjonowanie stron jest żmudnym zajęciem i wymaga wiele cierpliwości. Jeżeli pozycjonujemy tylko jedną stronę, na dodatek pod łatwe frazy, to nie będziemy potrzebowali żadnego wspomagacza do pozycjonowania. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy tych stron mamy kilka, a konkurencja za wszelką cenę próbuje Nam pokazać, kto jest lepszy. Dzisiaj opiszę niektóre z płatnych narzędzi do pozycjonowania stron. Jednak samo ich posiadanie nie sprawi, że od razu wypozycjonujemy co tylko chcemy. Posłużą nam one jako środek pomocny w pozycjonowaniu. Należy również pamiętać, że tak samo jak systemy SWL i te narzędzia należy używać z rozwagą.

Ping SEO Master – jak sama nazwa wskazuje, program ten służy do pingowania. Jest niezwykle przydatny jeśli posiadamy blog oparty o Wordpressa. W Ping SEO Master możemy zaimportować mapę strony, a następnie pobrać tytuły (TITLE) poszczególnych podstron. Program posiada możliwość działania w tle systemu Windows, dzięki czemu po uruchomieniu nie odczuwamy jego pracy.

Precel SEO Master – aplikacja tego samego autora, służąca do automatycznej rejestracji kont w katalogach Presell Page, generowania unikatowych artykułów i dodawania ich do wskazanych katalogów. Jest to obecnie najlepszy program do dodawania wpisów do precli. Dużym plusem Precel SEO Master jest to, że nie pozwala on na dodanie tego samego artykułu do kilku katalogów Precell Page.

Adder – chyba najbardziej znany skrypt do dodawania wpisów do katalogów stron. Obecna szósta wersja pozwala na zamieszczanie wpisów do katalogów Qlweb, CnCat, Mini oraz Mocne Linki i Presell Page. Skrypt w pełni automatyczny.

Sprytne Katalogowanie – według mnie lider wśród oprogramowania wspomagającego dodawanie wpisów do katalogu. Sprytne Katalogowanie nie jest pełnym automatem, a jedynie narzędziem wspomagającym dodawanie. Zamieszczanie wpisu do katalogu stron nie odbędzie się bez naszego udziału. Co za Nas zrobi Sprytne Katalogowanie ? Wskaże nam (zaznaczy) wcześniej zadeklarowane kategorie i podkategorie, wypełni formularze (oprócz tokena). Ten program warto posiadać, gdyż pozwala zaoszczędzić nam wiele czasu.

MaxPress – oskryptowanie wspomagające dodawanie pseudo unikalnych treści do Mocne Linki i Presell Page. MaxPress posiada również możliwość w pełni automatycznego dodawania wpisów do katalogów QlWeb, wyszukanych z bazy i wyszukiwarki Google.

MiniCat – skrypt do dodawania wpisów do katalogów Mini. Wyszukiwanie kategorii i podkategorii w bazie. Skrypt dodatkowo wyposażony jest w możliwość dodawania pseudo unikalnych opisów i mieszanych anchor textów. MiniCat jest oskryptowaniem w pełni automatycznym.

Scuttler – skrypt wspomagający indeksację stron. Skuttler sam wyszukuje podstrony i zgłasza je do katalogów Scuttle (bookmarków). Skuteczność tego skryptu ostatnio osłabła z uwagi na fakt, że pracownicy Google wzięli pod lupę katalogi Scuttle. Jednak według zapewnień autora, ma powstać nowa odmiana tego katalogu (może kiedyś się doczekamy).

I chyba na dziś wystarczy. Jeśli zainteresował Cię któryś z powyższych programów do pozycjonowania, to więcej informacji na jego temat uzyskasz w wyszukiwarce Google, po prostu wyszukaj go po nazwie. Nie ma sensu abym zamieszczał do każdego programu linki bezpośrednie, ponieważ przed zakupem warto zapoznać się z opiniami na forach.

2 komentarze:

  1. Polecam system Adder jako kombajn wszystkiego. Robią teraz prawdopodobie wersję 7, warto zgłosić co chcemy- może będzie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę tu autoreklamę :) Ale nie mam nic przeciwko.

    Jeśli chodzi o system Adder to również mogę polecić do stron zapleczowych. Do bardziej wartościowych serwisów proponował bym się skupić na ręcznym katalogowaniu.

    OdpowiedzUsuń