wtorek, 30 grudnia 2008

Jak zarobić pieniądze

Internet odkrywa przed Nami wiele możliwości zarabiania pieniędzy. W artykule praca przez Internet od zaraz przedstawiłem kilka propozycji, co nie oznacza, że są to jedyne formy zarabiania pieniędzy. Dziś opiszę nieco dokładniej, jak stworzyć witrynę, która będzie generowała dochód.

Od czego zacząć ? Zapewne jest coś, w czym jesteś dobry, masz jakiś talent wrodzony, bądź wyuczony. Warto więc będzie to opisać. Otwórz zatem program Word lub notatnik i napisz kilka ciekawych artykułów o swoim hobby, zainteresowaniach, pasji. Pisz artykuły w takiej formie, aby były one interesujące dla czytelnika. Może nawet uda Ci się zarazić kogoś swoją pasją.

Nie będę tutaj pisał jak budować strony, gdyż mamy dostępnych dużo systemów blogowych. Przykładowym systemem może być blogger, na którym właśnie się znajdujesz. Blog możesz założyć w zaledwie kilka chwil. Wszystkie czynności sprowadzają się do podania danych osobowych, maila i wybrania gotowej szaty graficznej (szablonu). Jeśli przejdziesz już ten etap, to teraz wystarczy, że skopiujesz wcześniej napisane artykuły, na swojego nowego bloga. Aby jednak blog tętnił życiem i odwiedzało go coraz więcej ludzi, będziesz musiał pisać, pisać i jeszcze raz pisać – tu niestety nic samo się nie zrobi.

OK. Załóżmy, że masz już jakieś artykuły na swoim blogu. I co dalej ? Nim ktoś trafi na twój blog, muszą do niego prowadzić jakieś odsyłacze, czyli prościej mówiąc linki. Aby je pozyskać, należy każdy z publikowanych postów zgłaszać do katalogów stron. Listę katalogów znajdziemy w wyszukiwarce Google, przy zapytaniu „darmowy katalog stron”. Jednak jest jeszcze jeden szczegół. Mianowicie nie każdy katalog będzie akceptował link do podstrony, czyli Twojego artykułu. Jeśli napotkasz taką sytuację, wtedy zgłoś do katalogu stronę główną. Podczas zgłaszania bloga i jego postów, staraj się różnicować wpisy, czyli nie stosuj tych samy opisów. Jako tytułu (linku, achortextu) zastosuj nazwę Twojego posta (bądź bloga).

Jednak same katalogi stron to nie wszystko. Jeśli udzielasz się na jakimś forum lub innym portalu społecznościowym, to pozostaw linki w stopce. Jako, że jesteś specjalistą w danej dziedzinie, warto zainteresować się także systemami do przedruku treści. Ja korzystam z artelis.pl. Jeśli nie wiesz jak pisać taki artykuł, to proponuję pobrać darmowego ebooka (książkę elektroniczną) Wykorzystaj potęgę artykułów. Znajdziesz w niej kilka praktycznych porad. Skoro już jesteśmy na etapie pisania artykułów, promujących Nasz blog, to powinienem jeszcze wspomnieć o katalogach presell page. Katalogi te to nic innego jak systemy blogowe, na którym możemy pisać artykuły z linkami w treści. Listę katalogów presell page znajdziesz TUTAJ.

To jeszcze nie koniec. Aby móc śledzić skuteczność naszej promocji bloga, musimy zaopatrzyć go w jakieś statystyki stron. Ja proponuję skorzystanie z stat24.pl lub statystyki-stron.pl. Jedne i drugie dostarczą Nam wystarczających informacji, na temat wejść.

Zakładając, że mamy już bloga, treść i jakiś ruch użytkowników, możemy teraz poważnie pomyśleć o zarabianiu pieniędzy. Na czym więc możemy zarobić ? Na współpracy z programami partnerskimi. Nie będę tu wskazywał konkretnego programu, ponieważ nie znam tematyki Twojej strony. Dlatego też posłużę się poniższym przykładem.

Niech to będzie blog o tematyce sportowej. W związku z tym, wiele fanów sportu na pewno zainteresuje się grą w zakładach bukmacherskich. Dlatego zarejestrujmy się w BET-AT-HOME, który oferuje atrakcyjne warunki współpracy (rejestracja pod obrazkiem „zostań naszym partnerem”). Po zarejestrowaniu się, wystarczy teraz wybrać odpowiednie formy reklamowe (banery lub link) i wstawić je na bloga, w takim miejscu aby były widoczne, a jednocześnie nie utrudniały korzystanie z serwisu / bloga. Teraz zostaje nam tylko oczekiwanie, aż ktoś zarejestruje się z Naszego polecenia i przegra pieniądze. My z tego tytułu otrzymamy prowizję.

To jest tylko i wyłącznie przykład więc wcale nie musisz się nim kierować. Jeżeli akurat BET-AT-HOME nie będzie współgrało z Twoim blogiem, to warto wyszukać w Google innych programów partnerskich.

Na koniec tego poradnika, mam jeszcze kilka uwag. Samo posiadanie bloga nie oznacza wcale, że będziemy zdobywać kokosy. Aby te kokosy chciały do Nas przyjść, to musimy stale dbać o nasz serwis i zdobywać nowych użytkowników, którzy chętnie będą powracali na bloga. Żeby to osiągnąć, musimy cały czas publikować coś ciekawego. Dlatego też zalecam, aby chociaż raz dziennie napisać jakiś nowy artykuł.

To już by było na tyle z mojej strony. Zatem do dzieła – pieniążki na Ciebie czekają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz