czwartek, 18 grudnia 2008

Artykuły na stronę

Według wytycznych Google, dobra strona (bądź blog) to taka, na której coś się dzieje. Czyli inaczej mówiąc, każda ze stron powinna być często wzbogacana o nowe treści.

Z moich obserwacji wynika, że takie strony łatwo i szybko zdobywają nowy SITE, czyli ilość zaindeksowanych podstron w Google. A jeśli zdarzy się Nam, że akurat nie mamy pomysłu na nowy artykuł, co wtedy zrobić ?

Jest na to rozwiązanie, z którego sam nieraz korzystam. Chodzi tutaj o przedruk artykułów. Najchętniej treści do przedruku pobieram z artelis.pl, ponieważ są one całkiem niezłe i na przyzwoitym poziomie.

Artykuły z przedruku mają jednak pewien minus. Otóż jeśli autor treści zostawił link w tekście, albo stopce, to musimy go przedrukować w takiej a nie innej formie. Jak więc sam widzisz, jest coś za coś - ty masz treść, a autor reklamę bądź link pozycjonujący. Jednak z prawnego punktu widzenia przedruk artykułów z artelis.pl jest bardziej odpowiedni, niż kradzież czyjegoś wytworu z innych stron, co niestety jest bardzo popularne w polskim internecie. Mimo, że złodzieje treści często nie są świadomi, że popełniają przestępstwo, to wcale nie oznacza że nie podlegają karze. Za kradzież praw autorskich grozi grzywna i do 3 lat więzienia. Zatem jeśli już chcesz coś za darmo publikować to masz dwa wyjścia :

1. Skorzystać z treści przeznaczonych do przedruku (artelis.pl).
2. Zapytać autora utworu, czy zezwala na przedrukowanie dzieła w swoim serwisie.

W pierwszym przypadku nie musimy pytać czy autor wyraża zgodę na przedrukowanie jego tworu, gdyż każdy autor treści, zaznaczył w artelis.pl, że wyraża na to zgodę.

W drugim przykładzie, autor może nie wyrazić zgody, a jeśli już to zrobi, to na pewno zostaniesz poproszony o wstawienie linka zwrotnego do oryginału.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz