sobota, 13 grudnia 2008

doawload, dowlaod, donload

Dziś mam nie wiele czasu więc postaram napisać się krótko. Na początek odpowiem na pytanie dlaczego ten post ma taki dziwny tytuł doawload, dowlaod, donload ? Choć brzmi on paradoksalnie, to ma sens.

Chodzi tutaj o pomyłki internautów, którzy wyszukują na przykład czegoś do ściągnięcia z sieci. Te słowa kluczowe w tytule posta nie są przypadkowe. Wydobyłem je na podstawie analizy. Mimo, że nie zawierają one słowa download to możemy być pewni, że właśnie tego szukali internauci. Dlatego też projektując stronę internetową i poszukując odpowiednich słów kluczowych dla nich, uwzględnijmy pomyłki użytkowników wyszukiwarek. W ten sposób możemy znaleźć popularną niszę, która zagwarantuje Nam wysoki współczynnik konwersji. W naszym przypadku współczynnikiem tym będzie ilość pobrań w stosunku do ilości wejść z wyszukiwarek.

Jednak, aby wydobyć takie pomyłki z narzędzia propozycji słów kluczowych, czasem trzeba spędzić przed komputerem kilka godzin, a następnie przeanalizować trudność frazy pod kątem pozycjonowania. W końcu nie chodzi nam w tym wszystkim, aby pozycjonowanie było drogie lecz wręcz przeciwnie.

Kiedy już znajdziemy kilka - kilkadziesiąt takich słów, to śmiało możemy pozycjonować na długi ogon (LongTail). Z doświadczenia wiem, że frazy doawload, dowlaod i donload mogą przynieść nam dużą liczbę wizyt, a dużo wizyt równa się spory zysk. Inny plus takiego rozwiązania to szybkie efekty w wyszukiwarkach.

Tekst pochodzi z inny-blog.blogspot.com. Autor nie zezwala na dalsze przedrukowywanie tego artykułu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz